Мінекономрозвитку Росії визначилося з базовими передумовами для прогнозу соціально-економічного розвитку Росії на 2016 і 2017-2019 роки, передає видання "Ведомости".
У відомстві вважають, що ціна нафти – основна умова для складання прогнозу і бюджету – усі чотири роки залишиться дешевше $ 50 за барель. Мінекономрозвитку РФ очікує прискорення темпів зростання світової економіки за рахунок розвинених країн; збереження санкцій щодо Росії і контрсанкцый РФ до початку 2020 року.
Також, повідомляє видання, в Росії продовжать економію на соціальних витратах. Пенсії, як в 2016 році, будуть індексуватися раз на рік на цільовий рівень інфляції – 4%. Крім цього, на усі чотири роки заморожується і накопичувальна частина пенсії.
Видання The Economist писало, що російська економічна криза переростає з гострої в хронічну. МВФ прогнозує Росії скорочення економіки ще на 1% в цьому році. Російські чиновники почали похмурі розмови про "нову реальність", визнаючи, що їхня орієнтована на експорт енергоносіїв модель економіки себе вичерпала. Водночас, Росія навряд чи зіштовхнеться з такими ж гострими проблемами, які обвалилися на неї в 2014-му.
Раніше на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін попередив мешканців Росії про новий пік кризи. Його турбує зниження інвестицій, які зазвичай дозволяють зробити заділ на майбутнє.
У середині грудня 2015 року Путін на щорічній прес-конференції повідомив громадянам, що російська економіка подолала "пік кризи". За попередніми даними, ВВП Росії скоротився у 2015 році на 4%, в той час як світова економіка зросла приблизно на 3%.