У Росії заблоковано портал німецької щоденної газети Die Welt

Поділитися
У Росії заблоковано портал німецької щоденної газети Die Welt © pxhere.com
Роскомнагляд вніс ЗМІ до списку заборонених.

Російський державний регулятор ЗМІ Роскомнагляд повідомив у неділю, що сайт німецької щоденної газети Welt було заблоковано в країні на запит російської прокуратури. Причини такого рішення не повідомляють.

Welt.de був включений до постійно зростаючого списку ЗМІ, заборонених Роскомнаглядом. З початком російської агресії проти України газета оприлюднює інформацію російською мовою. Більшість незалежної інформації у Росії піддається цензурі.

На початку березня Євросоюз ввів санкції проти російських ЗМІ RT (раніше Russia Today) та Sputnik, які вважаються основними інструментами кремлівської пропаганди.

Росія має 300 мільярдів доларів резервів у західних країнах, які повністю заблоковані. Загалом активи російського приватного сектору за кордоном, за даними Economist, становлять 1 трильйон доларів, з яких поки що заморожено лише 30-50 мільярдів доларів, що належать російським олігархам і державним чиновникам.

Через чотири дні після початку російського вторгнення в Україну, 24 лютого, країни Великої сімки ухвалили рішення про введення санкцій проти Центрального банку Росії, які не дозволили установам ЄС, США, Великої Британії, Канади та Японії здійснювати будь-які операції з банком. Центральний банк Росії заблокував російські резерви у цих країнах на суму близько 300 мільярдів доларів США. Це майже половина всіх запасів Росії.

Дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив у травні, що він виступатиме за те, щоб вилучити заморожені валютні резерви Росії та використовувати їх для відновлення зруйнованої війною України, назвавши цей крок «цілком логічним».

З іншого боку, російські державні активи, тобто резерви, що знаходяться за межами Російської Федерації, формально не заморожені, а лише заблоковано їхнє використання російською владою. Згідно з останнім доступним звітом Центрального банку Росії, найбільша частина резервів Росії знаходиться на її території у вигляді золота, становлячи 21,7% від загального обсягу. Китай був найбільшим іноземним власником російських резервів із часткою 13,8%, майже повністю у китайських юанях. Це означає, що Росія, як і раніше, керує приблизно третиною своїх загальних резервів у розмірі 630 мільярдів доларів за рахунок внутрішнього золота та китайських юанів.

Відповідно до того ж звіту, 12,2% російських резервних активів знаходилось у Франції, 10 відсотків у Японії - 9,5 відсотка, у Німеччині 6,6 відсотка, у США - 4,5 відсотка, у Великій Британії - 3 відсотки, в Австрії - 2,8%, 5% належало міжнародним фінансовим організаціям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі