Заморожені у банках ЄС резерви РФ треба передати на відновлення України - Боррель

Поділитися
Заморожені у банках ЄС резерви РФ треба передати на відновлення України - Боррель © Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación/flickr
«Це одне з найважливіших зараз політичних питань: хто буде платити за відбудову України?» - питає голова дипломатії ЄС.

Країни ЄС повинні розглянути можливість вилучення заморожених валютних резервів РФ і спрямувати їх на відбудову України після війни, заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель в інтерв’ю Financial Times на фоні обговорень, як змусити Москву компенсувати завдані Україні збитки.

Він нагадав, що США брали під контроль активи на мільярди доларів, які належать центральному банку Афганістану, на компенсації постраждалим від тероризму, а також для гуманітарної допомоги. 

«Я - за такий варіант. У нас є ці російські гроші, і поясніть мені, чому з ними не можна вчинити так, як з афганськими», - сказав Боррель.

На початку повномасштабної війни ЄС та його союзники заморозили валютні резерви на сотні мільярдів доларів, які зберігалися на рахунках російського центрального банку. У березні Росія заявила, що заморожено близько 300 мільярдів доларів із її золотовалютних резервів, а загалом їх там понад 600 мільярдів доларів.

Європейська комісія заявила, що ціна реконструкції може скласти сотні мільярдів євро, і очікується, що Європа несе значну частку тягаря. За словами Борреля, суми, зібрані наразі партнерами України - просто «крапля води в океані» порівняно з тим, скільки необхідно.

Президент США Джо Байден запропонував продати арештовані активи олігархів, щоб допомогти відновити Україну – ідею, яку минулого тижня також висловив президент Європейської ради Шарль Мішель. Посадові особи Комісії досліджують способи зробити це юридично більш простим з урахуванням усіх необхідних процедур.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало безпрецедентним порушенням міжнародного права та прав людини. Як рашистам доведеться відповідати за це, читайте у статті Ольги Кучмієнко «Війна в Україні: чому міжнародне право лишається ефективним механізмом покарання агресора». 

Яким має бути мозковий центр, котрий планує майбутнє України, і яким бути не має, читайте у статті Андрія Вишневського «Повоєнне відновлення України: величні часи вимагають величних дій».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі