Заснований російським опозиціонером Олексієм Навальним «Фонд боротьби з корупцією» остаточно ліквідовано. 31 серпня ФБК позбавили статусу юридичної особи, і внесли відповідні зміни до Єдиного реєстру юросіб на сайті Федеральної податкової служби. Російські ЗМІ повідомили про це наступного дня, передає Deutsche Welle.
Колишній директор Фонду Іван Жданов написав міністру юстиції Костянтину Чуйченку листа з проханням виключити ФБК зі списку «іноземних агентів» у зв'язку ліквідацією.
9 червня засновані Навальним ФБК і «Фонд захисту прав громадян», а також «Штаби Навального» були визнані «екстремістськими». У серпні їх внесли до реєстру заборонених організацій: членам ФБК, ФЗПГ і «штабів» заборонили поширювати інформацію, організовувати акції, здійснювати фінансові операції і брати участь у виборах.
2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.
У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.
США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновниківчерез отруєння Алєксєя Навального.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.