У росіян посилилася депресія через мобілізацію. Через саму війну такого не спостерігалося – РБК

Поділитися
У росіян посилилася депресія через мобілізацію. Через саму війну такого не спостерігалося – РБК © pixabay.com
У російські центри психологічної допомоги дедалі частіше звертаються з нерозумінням, як далі жити.

У Росії після оголошення мобілізації на війну в Україні 21 вересня збільшилася кількість звернень до фахівців щодо депресії, повідомляє РБК

За словами опитаних фахівців, після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого серйозного зростання кількості звернень не було: перші два тижні отримували запити «що робити» і «як упоратися з тривогою», але потім кількість звернень помітно знизилася.

Крім того, що росіяни загалом не надто переживали через початок повномасштабної війни, невелике зростання звернень до психологів у лютому-березні пов'язують також із стрибком валютного курсу та санкціями – люди боялися витрачати заощадження на психологів.

А ось після 21 вересня різко зросла кількість клієнтів, які скаржилися на порушення сну та нерозуміння, як жити далі та будувати плани на майбутнє, повідомили у психологічному центрі «Псі-Про». У службі «Допомагаючи іншим – допомагаєш собі» кажуть, що така тенденція намітилася ще у липні-серпні, коли почала зростати кількість дзвінків від тих, хто говорив, що перебуває в депресії.

«У багатьох почали виявлятися апатія, астенія, неможливість щось робити, що також є наслідком депресивного стану», – кажуть у центрі «Елементарно». Восени до цього центру стали частіше звертатися клієнти з ІТ-сфери, фінтеху, у тому числі ті, хто виїхав із країни.

У сервісі психологічної допомоги YouTalk назвали найчастішими темами звернень після початку мобілізації тривожний стан та порушення сну, депресію, знижений настрій та занепад сил, складні рішення. У цьому частота запитів, що з депресивним станом, зросла на 50% щодо періоду до оголошення мобілізації.

У сервісі онлайн-психотерапії «Ясно» зазначають, що з 24 лютого найпоширенішим приводом звернутися до психотерапевта стала тривожність (її відзначили в анкеті 63% нових клієнтів сервісу), хоча раніше у топі запитів традиційно лідирували проблеми у відносинах. Така динаміка трималася до квітня, потім поступово знизилася (до 57% у серпні та на початку вересня) і різко підскочила (до 62%) після 21 вересня. Аналогічна ситуація зі стресом. Так, у січні на нього скаржилися 46% нових користувачів "Ясно". З 24 лютого цей показник підскочив до 51%, а влітку знизився до рекордних для цього року 44% і піднявся до 48% після оголошення мобілізації.

Поки росіяни, які не здатні зупинити своє терористичне керівництво, страждають через призив до армії, українці борються щосили, щоб захиститися від агресії путінського режиму та повернути свої території, щодня перебуваючи в тривожному стані через регулярні ракетні та артилерійські обстріли. Тут також потрібна робота психологів. Щоб реакції на досвід, що травмує, не стали хронічними, до психолога треба звертатися так само своєчасно, як, наприклад, до стоматолога, вважають фахівці. Але чи готове до цього суспільство? Чи люди розуміють, що це їм насправді потрібно? Яка допомога потрібна військовим, а яка – цивільним? Як допомогти тим, хто працює з морально та психологічно складною інформацією? З якими викликами стикаються психологи? Про це читайте у статті Марка Баянова «Травма – це не божевілля: українцям потрібна психологічна допомога».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі