У РФ відмовилися від спроб привезти своїх спостерігачів на вибори в Україну

Поділитися
У РФ відмовилися від спроб привезти своїх спостерігачів на вибори в Україну Мотивуючи це рішення, російські дипломати озвучили ті самі "причини", за якими раніше саботували роботу СЦКК © МЗС Росії
І продовжили повторювати кремлівську риторику про нібито їхню "нелегітимність".

Росія не направлятиме своїх спостерігачів на вибори президента України 31 березня, йдеться в коментарі Департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ. Офіційною причиною рішення є нібито небажання "піддавати їх там загрозам прямого переслідування".

"Дискримінаційні кроки української влади на практиці позбавляють російських експертів можливості взяти участь у спостережній місії БДІПЛ. За нинішніх умов Російська Федерація змушена відмовитися від направлення спостерігачів в Україну, щоб не піддавати їх там загрозі прямого переслідування", - заявили в російському міністерстві.

Про те, що не пустить спостерігачів із громадянством країни-агресора стежити за виборчим процесом, українська сторона заявляла давно і неодноразово. Але РФ і Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ продовжували включати росіян до складу спостережних місій.

Так, 20 березня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації 24 офіційним спостерігачам БДІПЛ, які мають російське громадянство, на підставі закону "Про вибори Президента України", що забороняє включення до складу місій громадян держави, визнаної в Україні країною-агресором або країною-окупантом.

У РФ, яка регулярно порушує норми міжнародного права, традиційно звинуватили Україну в нібито "грубому порушенні духу і букви Копенгагенського документа й інших зобов'язань ОБСЄ в області виборів".

"До того ж рядку вписується рішення української влади не відкривати виборчі дільниці при своїх закордонних закладах у Росії, що позбавило конституційного права голосу мільйони громадян України, які перебувають у нашій країні", - обурилися російські дипломати.

При цьому п'ять виборчих дільниць, закритих на території РФ, перенесли в українські посольства в Грузії, Казахстані та Фінляндії, що дозволить громадянам України, зокрема тим, які знаходяться в Росії, проголосувати на виборах 31 березня.

"Несподівано" згадали в Росії і про жителів тимчасово окупованих нею районів Донецької і Луганської областей. "Обмежені в своїх виборчих правах українські громадяни, що живуть в Донбасі, багато тисяч внутрішньо переміщених осіб", - йдеться в повідомленні.

Однак жителі тимчасово окупованих територій України та вимушені переселенці зможуть без проблем проголосувати на президентських і парламентських виборах 2019 року, наголосив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. І пояснив процедуру голосування, для якої не потрібна довідка внутрішньо переміщених осіб.

У МЗС РФ також повторили кремлівську риторику про нібито "нелегітимність" майбутніх виборів.

"Маємо намір продовжувати уважно стежити за перебігом виборчої кампанії в Україні і тісно взаємодіяти з БДІПЛ та іншими виконавчими структурами ОБСЄ... Розраховуємо, що БДІПЛ за підсумками українських виборів, незважаючи на відсутність в країні російських спостерігачів, зможе надати міжнародній спільноті об'єктивну, достовірну та чесну картину", - заявили російські дипломати.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.

26 лютого президент Петро Порошенко підписав закон, який забороняє представникам РФ спостерігати за виборами в Україні.

У листі до МЗС України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.

Докладніше про маніпуляції на виборах 31 березня та протидію їм читайте в матеріалі Ярини Бусол "Виборчі маніпуляції і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі