У листі до Міністерства закордонних справ України директор БДІПЛ також висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом закону, який закріпив таке обмеження.
"Рішення відмовити в можливості акредитації громадянам однієї держави-учасника не має прецеденту і суперечить зобов'язанням всіх держав-учасників запрошувати спостерігачів з будь-яких інших держав – учасниць ОБСЄ, які можуть побажати спостерігати за ходом виборів в тій мірі, в якій це дозволено законом", – йдеться в заяві голови БДІПЛ.
Вона додала, що спостерігачі, яких відправляють для участі в місії БДІПЛ зі спостереження за виборами, не представляють свої країни, а ОБСЄ.
"Вони зобов'язані слідувати методології БДІПЛ зі спостереження за виборами і підлягають суворому кодексу поведінки Бюро щодо спостерігачів за виборами, у тому числі залишатися строго неупередженими і жодним чином не втручатися у виборчий процес", - додала директор Бюро.
Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила закон про заборону громадянам Росії та особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Закон підтримали 232 народних депутата на пленарному засіданні 7 лютого. Спецпредставник держдепартаменту США по Україні Курт Волкер зазначив, що Україні потрібні спостерігачі БДІПЛ, щоб довести, що вона дотримується демократичних стандартів. Пізніше Волкер змінив свою думку, згадавши, що Росія є в Україні агресором.
У МЗС України нагадали, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори в РФ в 2018 році.