У РФ розробили нову доктрину інформаційної безпеки

Поділитися
У РФ розробили нову доктрину інформаційної безпеки У доктрині визнали залежність РФ від експортної політики інших країн у сфері комп'ютерних технологій © milnavigator.com
У Росії найбільше побоюються інформаційного впливу ззовні на населення країни.

Текст нової доктрини інформаційної безпеки Росії (діюча доктрина інформаційної безпеки була прийнята в 2000 році) "фактично на 100% готовий" і зараз проходить фінальну стадію узгодження, передає з посиланням на власне джерело видання "Коммерсантъ".

Зокрема, у новій доктрині зазначається, що зарубіжні країни нарощують потенціал у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), у тому числі для впливу на критичну інформаційну інфраструктуру в Росії (електромережі, системи управління транспортом тощо).

Також в якості загрози розглядається "тенденція збільшення обсягу матеріалів в зарубіжних ЗМІ, що містять необ'єктивну та упереджену інформацію про зовнішню і внутрішню політику РФ", і "нарощування інформаційного впливу на населення країни, в першу чергу на молодь, з метою розмивання культурних і духовних цінностей, підриву моральних засад, історичних основ і патріотичних традицій".

"У Москві з тривогою спостерігали за використанням соціальних мереж для організації масових протестів під час "арабської весни", вважаючи, що ці процеси інспіровані і координуються ззовні. У певному сенсі в цю ж картину загроз укладаються і події на Україні, супроводжуються жорстким інформаційним протиборством конфліктуючих сторін і зовнішніх гравців. Влада РФ бачать в подібних явищах все більшу загрозу", - пояснив даний пункт експерт ПІР-Центру Олег Демидов.

Крім цього, підкреслюється "відставання РФ від провідних зарубіжних держав у створенні конкурентоспроможних ІКТ і продукції на їх основі" (в тому числі суперкомп'ютерів і електронної компонентної бази), що обумовлює залежність Росії від експортної політики інших країн.

Читайте також: Росіянин визнав свою провину в скоєнні найбільшої кібератаки в історії США

Нагадаємо, що США вже неодноразово звинувачували російських хакерів в кібератаках на сайти держустанов і приватних компаній.

У вересні директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер висловив серйозну стурбованість у зв'язку з кіберактивністю Росії, яка загрожує національній безпеці Сполучених Штатів Америки.

"Російське Міноборони створює власне кіберкомандування, яке, за оцінкою російських офіційних посадових осіб, буде відповідати за реалізацію наступальних заходів в кіберпросторі", - зауважив глава американської національної розвідки.

Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.

Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі