Російське керівництво розглядає можливість заморожування участі РФ у Європейському суді з прав людини, а також скорочення внесків на функціонування Ради Європи, повідомляє російське видання "Известия" з посиланням на високопоставлені джерела у Держдумі.
У Москві вважають, що обмеження, накладені на РФ у структурах Ради Європи, дискримінаційними. Якщо Росії не повернуть право голосу під час виборів суддів ЄСПЛ, Кремль погрожує скоротити його фінансування на 7-10 мільйонів доларів, або зовсім припинити участь у роботі суду.
Цю інформацію підтвердив заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабар. Він заявив, що якщо "тенденційне" ставлення до РФ не зміниться, то виплати будуть заморожені. За словами сенатора, Росія до середини 90-х років минулого століття не брала участь у роботі ЄСПЛ і "жила цілком нормально".
Нагадаємо, під час дебатів у ПАРЄ генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив про те, що Російська Федерація повинна відновити платежі до бюджету Ради Європи, інакше країна втратить членство в організації. Він також зазначив, що внески РФ є 10% бюджету Ради Європи.
20 жовтня Ягланд прилетів до Москви з робочим візитом, щоб обговорити з російським керівництвом відновлення роботи делегації РФ в ПАРЄ та виплату заборгованості перед організацією.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.