Знищення в Росії "санкційних" продуктів з країн Заходу, яке повинне стартувати з сьогоднішнього дня, 6 серпня, розпочнеться не у всіх регіонах, де заплановано. Головне відомство, на яке покладені обов'язки робити це - Россільгоспнагляд, повністю готовий приступити до виконання своєї роботи, проте є проблема - "немає підтримки з боку митних органів".
Це стосується насамперед проблем у двох регіонах - Санкт-Петербурзі та Оренбурзі.
Pокрема, співробітники Россільгоспнагляду на місцях "скаржаться на протидію з боку митних органів, які гальмують початок цієї важливої процедури через невирішеність низки питань", пише російський "Интерфакс" з посиланням на джерела у відомстві.
Як зазначила прес-секретар Россільгоспнагляду Юлія Мелано, в Санкт-Петербурзі знаходиться затримана кілька місяців тому санкційна продукція, яку відомство готове в четвер знищити.
"Однак не знаходимо взаєморозуміння з регіональною митною службою, щоб зробити це", - сказала вона.
А в Оренбурзі митники "не готові передати для знищення" затримані 20 тонн сиру, вироблені в одній з європейських країн. "Причому, з яких причин вони не можуть цього зробити, не називається", - скаржаться в Россільгоспнагляді.
Россільгоспнагляд 6 серпня повинен приступити до знищення затриманої санкційної продукції з країн Заходу. Перші заплановані партії - по кілька сотень тонн, заявляв раніше глава відомства Сергій Данкверт. "Потужності для утилізації контрабандної продукції або для приведення її у непридатний вигляд є скрізь", - кажуть Россільгоспнагляді.
Росія з 7 серпня 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу - США, ЄС, Канади, Австралії та Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року. Причому, боротися з такими поставками в РФ вирішили радикально – напередодні Путін підписав указ про знищення заборонених продуктів прямо на місці.