У Раді Європи закликали активізувати зусилля для запобігання торгівлі людьми

Поділитися
У Раді Європи закликали активізувати зусилля для запобігання торгівлі людьми
Дуня Міятович також закликала активізуватися у захисті тих, хто став жертвою торгівлі людьми.

Європа не захищена від торгівлі людьми і певні групи, включаючи жінок, дітей та людей, які тікають від війни чи економічних труднощів, особливо вразливі до цього явища, заявила комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. У своєму меморандумі про наслідки війни в Україні для прав людини вона попередила, про підвищені ризики торгівлі людьми внаслідок масового внутрішнього та зовнішнього переміщення українців, переважно жінок і дітей.

«Держави-члени Ради Європи повинні проявляти особливу пильність і вживати всіх необхідних заходів для запобігання та боротьби з торгівлею людьми в цьому контексті відповідно до нещодавніх рекомендацій Групи експертів Ради Європи з питань протидії торгівлі людьми (GRETA)», – процитували Міятович у пресслужбі Ради Європи.

Також за словами Міятович, пандемія коронавірусу та її згубні наслідки для всіх, хто живе або ризикує жити в бідності, є ще однією причиною для занепокоєння тим, що жертв експлуатації та торгівлі людьми стане ще більше, якщо не вжити превентивних заходів для захисту та зміцнення соціального захисту. Особливо це стосується сфери освіти та праці. 

«Як нещодавно підкреслила GRETA, пандемія COVID-19 зробила дітей ще більш уразливими до торгівлі людьми, включно з експлуатацією в інтернеті. Я також підкреслюю чіткий зв’язок між управлінням кордоном і міграцією та ризиком торгівлі людьми. Нинішня відсутність безпечних і законних маршрутів робить мігрантів більш уразливими до того, щоб стати жертвами торгівлі людьми. Цей ризик особливо гострий для тих, хто використовує небезпечні сухопутні або морські шляхи до Європи в надії знайти захист від переслідувань і кращі умови життя. У цьому контексті вкрай важливо, щоб країни-члени розширювали безпечні та законні міграційні маршрути, щоб зменшити ризики торгівлі людьми», – зазначила Міятович.

Комісар Ради Європи з прав людини додала, що Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми – це момент, аби віддати належне всім жертвам, які постраждали від цього серйозного порушення прав людини, іноді ціною свого життя. Водночас Міятович підкреслила, що це важливо, але недостатньо. 

«Торгівля людьми може приймати різні форми, але держави-члени Ради Європи мають у своєму розпорядженні низку комплексних інструментів, застосовних до всіх форм експлуатації, якими вони керуються у боротьбі з торгівлею людьми. Усі 46 держав-членів зобов’язані виконувати Конвенцію Ради Європи про протидію торгівлі людьми та статтю 4 Європейської конвенції з прав людини в її тлумаченні Європейським судом з прав людини. Настав час повною мірою використовувати ці інструменти для запобігання торгівлі людьми, захисту жертв і притягнення до відповідальності злочинців», – підсумувала Міятович.

Нагадаємо, громадська організація STEM is FEM запустила інформаційну кампанію «Наука убезпечити себе» для захисту українців від торгівлі людьми. Адже 56% українців та українок впевнені, що вони ніколи не постраждають від торгівлі людьми, однак кожен четвертий готовий нелегально перетнути кордон, віддати паспорт роботодавцеві чи працювати в замкнених приміщеннях заради нібито прибуткової справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі