Рада безпеки Російської Федерації отримала рекомендації до нового вироблення визначення умов переходу Росії до застосування ядерної зброї, а також прийняття рішень про відповідні дії при застосуванні проти РФ гіперзвукової зброї, посилаючись на РИА "Новости", пише Deutsche Welle.
Під час круглого столу комітету з безпеки Ради Федерації Росії, присвяченого розвитку збройних сил країни, учасники запропонували Раді безпеки РФ оновити умови застосування ядерної зброї. Зараз Росія дотримується стратегії "удару відплати" - це означає, що вона ніколи не застосує ядерну зброю першою.
"Міжвідомчої комісії Ради безпеки Російської Федерації з військової безпеки рекомендується розглянути питання: підготовки нової редакції "Основи політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування", що включає визначення умов переходу Російської Федерації до застосування ядерної зброї, прийняття рішення на відповідні дії при застосуванні противником гіперзвукової зброї та інших видів стратегічного неядерного озброєння", - зазначено у відповідному рішенні.
Крім того, учасники круглого столу вважають за необхідне розробити проект "Національної військової стратегії РФ".
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.
У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".