У Радбез ООН надійшов проект резолюції щодо газової атаки в Сирії

Поділитися
У Радбез ООН надійшов проект резолюції щодо газової атаки в Сирії ООН розслідує ситуацію з хімічною зброєю в Сирії © Агентство Анадолу
Франція, США і Великобританія запропонували засудити атаку в провінції Ідліб.

Три держави внесли до ради Безпеки ООН проект резолюції, що засуджує газову атаку в провінції Ідліб. Ініціаторами резолюції виступили Франція, США і Великобританія. Вони вимагають зобов'язати Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХО) у найкоротший термін подати свої висновки щодо інциденту. Також в тексті документа міститься запит до генсека ООН Антоніу Гутерріша щомісяця оприлюднювати звіти з даними про те, наскільки ефективно офіційний сирійське уряд співпрацює з фахівцями, які проводять міжнародне розслідування фактів застосування хімічної зброї в Сирії, пише DW.

Як повідомляє Центр новин ООН, екстрене засідання Радбезу ООН з цього питання відбудеться вже сьогодні, 5 квітня.

Також повідомляється, що Генсек ООН висловив глибоку стурбованість повідомленнями про передбачуване використання хімічної зброї в ході авіаударів в Сирії. "ООН, в даний час не має можливості самостійно перевірити ці повідомлення", - йдеться в заяві, з якою від імені Генерального секретаря ООН виступив його прес-секретар.

Він зазначив, що ОЗХО вже приступила до збору і аналізу інформації на цей рахунок.

Прес-секретар ООН зазначив, що в рамках ОЗХО діє Місія з встановлення фактів застосування хімічної зброї. Вона, за його словами, вже оголосила, що "приступила до збору інформації з тим, щоб встановити, чи використовувалося (в Ідлібі –ред.) хімічну зброю".

Генеральний секретар ООН нагадав, що Рада безпеки організації неодноразово заявляв: використання хімічної зброї є серйозною загрозою міжнародному миру і безпеці, а також грубим порушенням міжнародного права.

Нагадаємо, 4 квітня сирійської провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті не менш як 100 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.

У зв'язку з цим Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Раніше у правозахисній організації Human Rights Watch заявили, що уряд Сирії застосував хімічну зброю в останні місяці битви за Алеппо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі