Помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив про те, що президент України Петро Порошенко запросив телефонну розмову з главою Кремля Володимиром Путіним через атаку РФ на Азовському морі, однак розмова не відбулася.
"Можу сказати, що запит був, але розмова не відбулася. Запит - був, а розмови не було", - сказав Ушаков.
За його словами, "при підготовці такого роду контактів оцінюється цілий ряд факторів, зокрема, сумісність графіків, аналіз цілей, які та чи інша сторона ставить перед такою розмовою".
"Ось, з урахуванням цього, запит був, а розмови не було", - додав Ушаков.
28 листопада президент Туреччини подзвонив своїм колегам з України та Росії. Реджеп Таїп Ердоган обговорив з Порошенком і Путіним напружену ситуацію в районі Керченської протоки. Путін і Порошенко звинуватили один одного в провокації інциденту.
28 листопада в Україні ввели воєнний стан, яке триватиме до 14:00 26 грудня 2018 року. Як заявив раніше президент Петро Порошенко,причиною введення воєнного стану є загроза повномасштабного російського вторгнення, що підтверджується збільшенням російського військового контингенту на кордоні з Україною.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, у полон потрапили 23 українських військовослужбовців.
Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Своїм указом президент вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. В указі є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.
Читайте детальніше у статті DT.UA про те, як вплине воєнний стан на роботу держорганів і організацій.