Росія ж відмовилася виконувати вирок і подала апеляцію в Окружний суд Гааги. В середу стало зрозуміло, що у цій справі вона добилася реваншу, оскільки суд скасував попереднє рішення, пославшись "на технічну деталь". Про це не сторінках Time пише оглядач Саймон Шустер.
Він додає, що це рішення стало великою перемогою для Кремля, яка може допомогти йому зберегти багатство і репутацію в інших країнах світу, де ЮКОС добився заморозки російських активів через невиконання попереднього вироку Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.
"Але для Путіна ця сага далеко не зводиться до суперечки за гроші. Справа ЮКОСа – це історія про його власну образу, яка з'явилася невдовзі після його приходу до влади в 2000-му році", - пише оглядач, описуючи історію, як російський президент намагався залякати російських олігархів, щоб змусити їх підкоритися.
Як повідомлялося раніше, колишні акціонери компанії ЮКОС, що добиваються стягнення з Росії 50 млрд доларів за рішенням третейського суду в Гаазі, назвали вартість російського майна, арештованого у Франції в рахунок боргу. Мова йде про суму в 1 млрд євро.
Арешти закордонної власності РФ на вимогу колишніх акціонерів ЮКОСа почалися влітку 2015 року. Майно і рахунки заарештовують після рішення Третейського суду в Гаазі, який постановив, що Росія повинна виплатити акціонерам компанії компенсацію в розмірі 50 млрд доллапыв.
Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги".