Речник Адміністрації президента Росії Дмітрій Пєсков відмовився коментувати присудження очільнику Кремля Владіміру Путіну та іншим світовим лідерам Шнобелівської премії у зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19.
"Я на жаль, не знайомий з кожної університетською премією, тому нічого не можу сказати", - сказав Пєсков російським державним агентствам.
Шнобелівська премія (Ig Nobel Prize) була заснована в 1991 році американським жартівливим журналом Annals of Improbable Research і є свого роду протилежністю Нобелівської премії. Шнобелівська премія вручається щорічно в Гарварді за дослідження, які "спочатку змушують сміятися, а потім - думати".
У Гарварді на церемонії вручення Шнобелівської премії Путін, Трамп і Лукашенко отримали "нагороди" за вплив на світ в період пандемії "більше, ніж вчені та лікарі". Разом з ними лауреатами стали ще п'ять світових лідерів: президент Бразилії Жаїр Болсонару, прем'єр Великої Британії Борис Джонсон, прем'єр Індії Нарендра Моді, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.
Цього року нагородою лауреатам став склеєний з листів паперу куб і копія зімбабвійської банкноти в 10 трлн місцевих доларів.
Водночас група вчених висунула Олексія Навального на Нобелівську премію миру. Про це написав соціолог, професор університету Ратгерса (США) Сергій Єрофєєв на своїй сторінці в Facebook.
"Ряд професорів визнаних університетів, які займаються Росією, висунули його на Нобелівську премію миру. Процес висування почали вчені, але це не означає, що не з'являться державні діячі або представники міжнародних організацій, які за ними підуть", - написав він.
За словами соціолога, "серед підтримують цю ідею вчених є ті, хто раніше негативно ставився до діяльності Навального, але поміняв свою думку".