У Празі відбувся показ документального фільму "1944. Крим. Депортація", передає " Радіо Свобода ".
Фільм режисерів Фатіми Осман і Юнуса Паші розповідає про депортацію кримськотатарського народу за допомогою історії кількох сімей.
Показ в Празі у кінотеатрі Kinо Pilotů влаштували посольство України в Чехії і чеська гуманітарна організація "Людина в біді".
"Зазвичай перед фільмами бажають приємного перегляду, але це якраз той випадок, коли я не можу побажати Вам такого, адже дивитися цей фільм буде не дуже приємно, іноді важко, непросто", - зазначила у вступному слові, перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппаров, яка була автором ідеї стрічки.
Показ фільму супроводжувала виставка фотографій російського журналіста Антона Наумлюка "Украдене кримське дитинство" про переслідування кримських татар після окупації півострова 2014 року.
"Тема порушення прав людини в Криму не повинна зникати з порядку денного в Чеській Республіці. Ситуація в Криму дуже погана. Для нас важливо говорити про тих людей, які там залишилися, про те, що з ними відбувається", - зазначила в коментарі Радіо Свобода Надія Іванова, керівник східноєвропейської програми "Людина в біді".
У Верховній Раді 29 червня відкрилася фотовиставка «Відродитися, щоб жити на своїй землі...», присвячена 30-річчю від дня відновлення Курултаю кримськотатарського народу.