У Польщі створять спеціальний орган для боротьби з проявами фашизму

Поділитися
У Польщі створять спеціальний орган для боротьби з проявами фашизму © president.pl
Моравецький оцінює його створення як "дуже добру ініціативу".

У польському уряді у понеділок мають намір створити міжвідомчу групу для боротьби з проявами фашизму та інших тоталітарних ідеологій, передає RMF24.

"До цього органу увійдуть представники всіх міністерств, яких стосується ця проблематика, головою найімовірніше, стане міністр внутрішніх справ", - заявив глава канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.

Новий орган буде мати консультативний та консультативно-координаційний характер, зазначає видання. Сюди увійдуть представники МВС, Мін'юсту, МЗС, Мінкультури, поліції, прикордонної служби, агентства внутрішньої безпеки та прокуратури.

Його мета - протидія пропаганді фашизму та інших тоталітарних ідеологій і злочинів на ґрунті ненависті та національних відмінностей.

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький оцінив пропозицію як "дуже добру ініціативу".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальний закон про Інститут національної пам'яті, який викликав чималу критику світової спільноти. Поправки до закону, зокрема, передбачають запровадження кримінальної відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів".

Однак після цього він оскаржив деякі положення цього закону в Конституційному суді. Польський глава подав звернення з проханням перевірити на відповідність статті закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів", також слів "Східна Малопольща".

Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, а також про причетність поляків до злочинів Третього рейху.

Раніше посол Ізраїлю в Польщі розкритикувала документ, зокрема, положення про Голокост, зазначивши, що країна сприйняла його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення.

Також, у зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі