У неділю, 27 вересня, у кількох містах Польщі пройшли акції протесту проти мігрантів, що були організовані ультраправими рухами.
В невеликому місті Катовіце, який розташований на півдні Польщі, на демонстрацію під антимиграгнтскими і антиісламськими гаслами вийшли три тисячі чоловік, А на маніфестації у Варшаві зібралися близько тисячі прихильників ультраправої ідеології.
Нагадаємо, в Польщі наприкінці жовтня відбудуться парламентські вибори. Нещодавно найбільша опозиційна партія "Закон і справедливість" різко розкритикувала рішення уряду Польщі прийняти п'ять тисяч біженців.
Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".