Північнокорейський режим завжди будувався на громадській лояльності до правлячої династії Кім, яка зберігає свою тоталітарну владу. Але після серії очевидних гучних страт КНДР, джерела всередині країни припускають, що з'явилися "тріщини" в цієї лояльності, і зростає готовність вираження невдоволення керівництвом Кім Чен Ина, пише видання The Guardian.
Передбачувана критика в бік влади нещодавно нібито була озвучена військовим начальником КНДР Хен Ен Чхоль(який нещодавно був страчений – ред.). Хоча видання сумнівається, що можна якось перевірити, чи було воно насправді.
"Популярність Кіма серед громадян різко знизилася", - сказала виданню жінка з Південного Пхеньяна, що побажала залишитися невідомою. "Люди кажуть, що, враховуючи той факт, що Кім стратив десятки високопоставлених чиновників протягом декількох років після приходу до влади", - додала вона.
Критика в бік Кіма, який змінив свого батька на посаді лідера Кім Чен Іра в 2011 році, звучить і в інших регіонах країни, говорить вона. Загальні скарги зводяться до того, що молодший Кім "ще гірше, ніж його батько".
Інше джерело в Північному Пхеньяні підтвердив повідомлення про критику. "Не тільки мешканці, але навіть партійні кадри глумляться, коли вони бачать кадри трансляції ідеалістичних виступів лідера", - заявив він. "Багато хто просто кажуть: це жахливо, вимкніть телевізор", - додав він.
У Північній Кореї вийшла директива, яка забороняє військовим обговорювати Хена, оскільки це буде "розпалюванням хаосу", але такий документ лише посилив симпатії до колишнього корейському міністру.
При цьому обговорення самого лідера тривають. Північнокорейські жителі, які спочатку позитивно відгукувалися про Киме, тепер кажуть, що його темпераментна натура викликає "смуток" населення.
Національне агентство Південної Кореї в травні повідомило, що влада КНДР стратили міністра оборони країни Хен Ен Чхоля. У лютому поточного року Кім Чен Ин стратив генерала через спору.