У Південній Кореї вперше затримали чинного міністра країни

Поділитися
У Південній Кореї вперше затримали чинного міністра країни Двох поплічників екс-президента Південної Кореї звинувачують у створенні "чорних списків" творчої еліти країни © time.com
Міністра культури, спорту і туризму Чо Юн Сун і начальника штабу президента Кім Кі Чуна звинувачують у створенні "чорних списків" діячів культури, які критикували Пак Кин Хе.

У Південній Кореї на допит у справі про корупцію президента країни Пак Кин Хе викликали двох її найближчих помічників. Чиновникам інкримінують занесення до "чорного списку" діячів культури країни, які критикують місцеву владу, повідомляє агентство Yonhap.

Слідчі хочуть знати, чи давала екс-президент Пак Кин Хе наказ міністру культури, спорту і туризму Південної Кореї Чо Юн Сун і начальнику штабу президента Кім Кі Чуну наказ про внесення діячів культури до опального списку.

На думку слідчих, затримані в суботу, 21 січня, Чо Юн Сун і Кім Кі Чун таємно займалися створенням "чорного списку" і внесенням туди діячів культури Південної Кореї, а також давали неправдиві свідчення під час парламентських слухань, заперечуючи свою провину.

Слідчі вважають, що наказ про створення "чорного списку" колишній президент країни дала після затоплення парома в Сеулі в 2014 році. Саме після цього випадку письменники, художники і музиканти країни піддали критиці чинну владу, яка не перейнялася належним проведенням рятувальної операції. Цей випадок також став однією з причин імпічменту президента.

Адвокати Пак Кин Хе заявляють про те, що їх підзахисна не віддавала наказ про створення "чорного списку" своїм підлеглим. Більш того, правозахисники пообіцяли подати в суд на ЗМІ, що публікують, на їхню думку, неправдиву інформацію про причетність президента до цієї справи.

Тим, хто потрапив у опальний список, відмовляли в допомозі і фінансовій підтримці з боку держави. У "чорному списку" виявилося більше десяти тисяч діячів культури Південної Кореї.

Читайте також: У Данії затримана дочка фігурантки корупційного скандалу в Південній Кореї

Нагадаємо, президент Південної Кореї Пак Кин Хе опинилася в центрі великого скандалу. За даними слідства, президент перебувала під сильним впливом своєї подруги Цой Сун Сіль, яка, не займаючи офіційної посади при голові держави, правила тексти її промов, мала доступ до секретних документів і отримувала мільйони доларів на діяльність некомерційних організацій, які витрачала на особисте збагачення. Сама Цой Сун Сіль зараз перебуває під арештом. Незважаючи на те, що Пак Кин Хе неодноразово приносила вибачення, рейтинг президента серед виборців, згідно з опитуваннями, не перевищує 5%.

Раніше Пак Кин Хе заявила, що готова добровільно залишити посаду коли для цього будуть створені необхідні політичні умови.

Детальніше про політичну кризу у Південній Кореї читайте у статті Віктора Каспрука "Чи приведуть протести у Південній Кореї до "Паккинхегейту"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі