На вихідних по всій Південній Кореї пройшли багатотисячні акції з вимогами негайного імпічменту президента країни Пак Кин Хе, чий рейтинг впав до 14% всього за кілька днів у зв'язку зі скандалом про підозру у передачі рішень найважливіших державних питань "шаману-ворожки".
З такими вимогами імпічменту виступають не тільки представники опозиції, але і соратники глави держави з правлячої партії "Сенурі", повідомляє "'Ъ".
Видання пише, що скандал розгорівся після того, як журналісти кабельного каналу JTBC витягли зі сміттєвого бака одного з готелів Сеула планшет, в пам'яті якого зберігалися 200 секретних документів 2012-2014 років, включаючи 44 чернетки промов президента.
Файли містили сліди серйозної правки і мали дати більш ранні, ніж ті, що з цими промовами згодом виступала Пак Кин Хе.
Як з'ясувалося, правки належали подрузі юності Пак Кин Хе - Чхве Сун Силь. Вона, як припускають слідчі, протягом довгого часу фактично брала участь в управлінні країною, не займаючи ніяких державних посад.
Президент Південної Кореї визнала, що на початковому етапі свого президентства часто "радилася" з Чхве Сун Силь при підготовці виступів.
"Вона допомагала мені підібрати правильні слова, і я просила її ділитися ідеями", - заявила вона.
Голова фракції опозиційної Демократичної партії У Сан Хо заявив, що Чхве Сун Силь говорила президенту, що Північна Корея розвалиться через два роки.
"Ця жінка, як з'ясовується, виявилася шаманом-ворожкою. Якщо підтвердиться, що у зовнішній політиці Пак керувалася її прогнозами, ми у великій біді", - заявив він.
Президент Південної Кореї у неділю, 30 жовтня, відправила у відставку трьох своїх головних помічників, які особисто носили секретні документи Чхве Сун Силь і брали від неї розпорядження.
Існує думка, що Чхве Сун Силь мала власне коло радників і ця група брала участь у прийнятті всіх важливих рішень останніх років, включаючи призначення міністрів, посилення конфронтації з КНДР, закриття спільних підприємств двох Корей і т. п.
Сьогодні, 31 жовтня, сеульська прокуратура затримала Цой Сун Силь, прозвану південнокорейськими ЗМІ "сірим кардиналом" у зв'язку зі спалахом у країні політичного скандалу.