У Пентагону є спеціальний термін, яким визначають Росію, проте ворогом там її не називають. Про це заявив прессекретар відомства Джон Кірбі.
Про це він заявив після того, як один з журналістів попросив Кірбі прокоментувати останні навчання Сербії з Росією, висловившись наступним чином: "Сербія, яка є членом програми НАТО "Партнерство заради миру", веде навчання з ворогом".
"Ніхто не затаврував Росію ворогом. Це не та фраза, яку ми б використовували для позначення Росії", - заявив представник Пентагону.
Він вважає, що Росія та Сербія повинні самі говорити про ці навчання, позаяк обидві країни є суверенними державами.
"Ми цінуємо Сербію як учасника програми "Партнерство заради миру" і, безумовно, цінуємо наш внесок в Альянс", - зазначив Кірбі.
Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України.
Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».
Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.
Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.