У Пентагону немає інформації щодо домовленостей Трампа з Путіним на зустрічі тет-а-тет – ЗМІ

Поділитися
У Пентагону немає інформації щодо домовленостей Трампа з Путіним на зустрічі тет-а-тет – ЗМІ © scoop.it
Відомі лише теми, які обговорювали президенти.

Навіть у високопоставлених співробітників міністерства оборони США практично немає інформації про те, про що домовилися відносно національної безпеки президенти США і Росії Дональд Трамп і Володимир Путін в ході зустрічі тет-а-тет. Про це пише видання "Вашингтон пост".

Газета зазначає, що представники Пентагону не можуть відповісти на питання журналістів про те, як саміт в Гельсінкі міг вплинути на діяльність США в оборонній сфері.

"Недолік інформації демонструє прогалини у взаємодії всередині адміністрації", - пише газета.

Міністр оборони США Джеймс Мэттис, пише газета, не відвідував зустріч кабінету США в середу, а також не з'являвся на публіці на цьому тижні і не коментував саміт.

Проте, джерела з колишніх і нинішньої адміністрацій США розповіли газеті, що в тому, що розповсюдження матеріалів з зустрічі на високому рівні займає кілька днів, немає нічого дивного. У цьому випадку затримка, зокрема, може бути пов'язана з тим, що на зустрічі, яка тривала більше двох годин, не було нікого, крім президентів та їхніх перекладачів.

Представник Білого дому Сара Сандерс після саміту перерахувала теми, які обговорювали президенти: "гуманітарну допомогу Сирії, ядерні амбіції Ірану, безпека Ізраїлю, денуклеарізація КНДР, Україна і окупація Криму, скорочення ядерних арсеналів Росії і США, і, звичайно, ваша улюблена тема, втручання Росії у наші вибори".

При цьому ні Сандерс, ні інші представники американської адміністрації не говорили, що конкретно було досягнуто з цих питань.

Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не збирається скасовувати санкції проти Росії, а також визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян у вибори президента США у 2016 році.

Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі