У Пентагоні спростували заяви міністерства оборони РФ, що США нібито стягують сили до Сирії для нанесення нового ракетного удару, подібного квітневій операції, повідомляє американський телеканал CNN.
"Російські повідомлення про нарощування військової могутності США в східній частині Середземномор'я є не більш ніж пропагандою. Це неправда. Однак це не означає, що ми не готові діяти, якщо президент (США - ред.) віддасть такий наказ. Як ви знаєте, ми не говоримо про майбутніх військових діях або про те, якою може бути або не бути наша реакція у відповідь на удар (президента Сирії Башара) Асада із застосуванням хімічної зброї", − заявив представник Пентагону Ерік Пэхон.
Він додав, що США "залишаються стурбованими повідомленнями з відкритих джерел про потенційну наступальну операцію сирійського режиму проти мирних жителів і цивільної інфраструктури в Ідлібі, яка може спричинити за собою жахливі гуманітарні наслідки".
"Ми також підкреслюємо нашу стурбованість подальшим незаконним застосуванням хімічної зброї", − підкреслив представник міноборони США.
14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.
Приблизно за годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.
Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки і діти.
Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведені непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.
Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте у матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".