У Пентагоні оцінили масштаб турецької операції "Джерело миру" в Сирії

Поділитися
У Пентагоні оцінили масштаб турецької операції Туреччина активно використовує в Сирії підконтрольні місцеві угруповання
Туреччина проводить операцію, в основному, силами підконтрольних сирійських формувань.

Масштаби сухопутної військової операції, яку Туреччина проводить проти курдів на північному сході Сирії, відносно невеликі, повідомив голова Об'єднаного комітету начальників штабів Армії США Марк Міллі у п'ятницю, 11 жовтня.

За оцінками Пентагону, безпосередньо в бойових зіткненнях в рамках операції "Джерело миру" задіяні кілька сотень турецьких військовослужбовців. В операції також беруть участь кілька тисяч членів сирійських угруповань, підконтрольних Туреччини.

Міллі зазначив, що турецька армія активно використовує авіацію й артилерію для нанесення ударів по позиціях курдів. У ряді випадку турки вели вогонь з танків.

Читайте також: Спецназ США потрапив під обстріл турецької артилерії в Сирії – Newsweek

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців.

Євросоюз закликав Туреччину припинити операцію в Сирії.

Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії ще в серпні. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка". Цього разу турецька армія діятиме на східному березі річки Євфрат.

У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".

Поділитися
Дивіться спецтему: Війна в Сирії
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі