Генеральний доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи з питання скасування смертної кари Тітус Корлецян висловив глибоке розчарування фактом рішення Сполучених Штатів Америки через майже два десятиліття з моменту скасування приведення у виконання смертних вироків знову відновити цю практику, повідомляє "УНІАН" з посиланням на прес-службу ПАРЄ.
"Я глибоко розчарований тим, що федеральний уряд США прийняв рішення відновити смертну кару після фактичного 16-річного мораторію. У той час як 21 штат скасував смертний вирок, а губернатори чотирьох штатів встановили мораторій на смертну кару, це рішення федерального уряду суперечить зростаючої тенденції до скасування цього вироку як в країні, так і у світі", – заявив Корлецян.
Як зазначив доповідач, смертна кара є "жорстоким і нелюдським" покаранням, якому не місце у демократичних державах. Корлецян закликав федеральну владу США повністю скасувати смертну кару у всіх штатах.
"Я закликаю федеральну владу Сполучених Штатів, які є державою-спостерігачем в Раді Європи, розглянути на політичному рівні можливість повної відмови від цього покарання у відповідності з нашими спільними цінностями, викладеними у Загальній декларації прав людини та в міжнародних договорах", – заявив він.
Нагадаємо, Федеральне бюро в'язниць США відновить практику смертної кари. У найближчі місяці планується стратити п'ятьох ув'язнених, засуджених до смертної кари за вбивство, повідомило у четвер Міністерство юстиції.
Раніше президент Дональд Трамп розкритикував ідею губернатора штату Каліфорнія накласти мораторій на смертну кару для 737 холоднокровних вбивць.
Відзначимо, в Україні смертна кара була скасована 22 роки тому, в 1997 році. Скасування вищої міри покарання було однією з умов членства України в Раді Європи. За час дії статті в Україні стратили 612 ув'язнених. До цих пір в світі залишається більше двох десятків країн, які використовують смерть як міру покарання. За даними організації Amnesty International, найбільше страт відбувається в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані.