Європейський Союз засудив рішення департаменту юстиції США про відновлення застосування смертної кари на федеральному рівні, повідомляє Європейська правда з посиланням на сайт ЄС.
"Після фактично 16-річного мораторію, департамент юстиції США вчора оголосив, що федеральний уряд відновить смертну кару. Таке рішення суперечить зростаючому тренду про скасування смертної кари як у США, так і в усьому світі", - йдеться в коментарі.
"Страта порушує невід'ємне право на життя, яке відображено в Універсальній декларації прав людини, і є жорстоким, нелюдським і принизливим покаранням", - йдеться в заяві.
Прес-секретар зазначає: Євросоюз рішуче виступає проти смертної кари і буде продовжувати домагатися його скасування в усьому світі.
Як повідомляє "Голос Америки", страта на федеральному рівні була скасована в США в 1972 році, після того як Верховний суд визнав її "дискреційним покаранням". Але пізніше, в 1988 році, вона була частково відновлена, що призвело до смерті трьох ув'язнених.
США - єдина з західних країн, де досі оголошують смертні вироки. У двадцяти дев'яти штатах діють закони про страти. У минулому році в США було страчено 25 ув'язнених, засуджених до смертної кари.
Федеральне бюро в'язниць США відновить практику смертної кари. У найближчі місяці планується стратити п'ятьох ув'язнених, засуджених до смертної кари і засуджених за вбивство, повідомило в четвер Міністерство юстиції.
Раніше президент Дональд Трамп розкритикував ідею губернатора штату Каліфорнія накласти мораторій на смертну кару для 737 холоднокровних вбивць.
Відзначимо, в Україні смертна кара була скасована 22 роки тому, в 1997 році. Скасування вищої міри покарання було однією з умов членства України в Раді Європи. За час дії статті в Україні стратили 612 ув'язнених. До цих пір в світі залишається більше двох десятків країн, які використовують смерть як міру покарання. За даними організації Amnesty International, найбільше страт відбувається в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані.