У вівторок, 12 жовтня у французькій столиці пройшов кліматичний саміт по захисту Землі від глобального потепління, повідомляє "Радіо Свобода".
"Саміт, спільно організований Францією, Світовим банком та Організацією Об'єднаних Націй, влаштували з нагоди другої річниці прийнятої в 2015 році Паризької кліматичної угоди", - наголошується в повідомленні.
За словами організаторів, основна увага зустрічі приділялася впровадженню інновацій для підтримки та прискорення спільних зусиль країн у боротьбі зі зміною клімату.
Як повідомляється, на саміт не запросили президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, так як він раніше оголосив, що його країна вийде з "несправедливої" Паризької угоди по клімату.
Не було на саміті і інших світових лідерів - Китаю, Індії, Бразилії та Росії, а також канцлера Німеччини Ангели Меркель.
Що стосується США, то французький президент Емманюель Макрон висловив надію, що Трамп, все таки, поверне свою країну в число учасників Паризького кліматичної угоди, передає ВВС.
Однак Макрон також заявив про те, що він не погодиться з вимогою Трампа про перегляд умов для США в угоді.
Підписана лідерами 195 країн Паризька кліматична угода ставить метою обмежити зростання середньої глобальної температури на планеті. У перспективі - щоб до 2050 року вона зросла не більше ніж на 1,5 градуса за Цельсієм.
Як відомо, 1 червня, Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризького кліматичної угоди.
Американський президент вважає, що угода надто м'яка по відношенню до провідних забруднювачів – Китаю та Індії. У той же час угода ставить під загрозу промисловість США. Виконавши свою неоднозначну передвиборчу обіцянку, Трамп викликав різку критику з боку світових лідерів.
Детальніше про це суперечливе рішення Трампа читайте в матеріалі експерта Івана Гайдуцького "Паризька кліматична угода: стратегія і кон'юнктура" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".