У Пакистані новосформований парламент підтримав призначення прем'єра — Reuters

Поділитися
У Пакистані новосформований парламент підтримав призначення прем'єра — Reuters © EPA/ by RAHAT DAR
Колишній лідер країни Шахбаз Шариф вдруге став прем'єр-міністром. 

Новосформований парламент Пакистану в неділю, 3 березня, підтримав призначення Шахбаза Шарифа прем'єр-міністром, через три тижні після того, як невизначеність із результатами національних виборів спричинила затримки у формуванні коаліційного уряду. Це буде другий термін Шарифа на посаді, повідомляє Reuters.

Шариф повернеться на посаду, яку він обіймав до серпня, коли парламент країни був розпущений напередодні виборів, а владу взяв на себе тимчасовий уряд.

Голосування в парламенті країни, який вперше зібрався в четвер, 29 лютого, відбулося в умовах посиленої безпеки, оскільки кандидати, яких підтримує колишній ув'язнений прем'єр-міністр Імран Хан, виступили проти результатів виборів і закликали звільнити екслідера країни. 

72-річний Шариф є молодшим братом колишнього прем'єр-міністра Наваза Шарифа, який очолював виборчу кампанію своєї партії Пакистанська мусульманська ліга.

Кандидати, яких підтримував Хан, отримали більшість місць, але Пакистанська мусульманська ліга  і Пакистанська народна партія домовилися сформувати коаліцію, що дозволило Шахбазу Шарифу стати обраним прем'єр-міністром.

Під час свого попереднього терміну уряд Шарифа зміг домовитися з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про критично важливу угоду, але цей процес загруз у проблемах, а заходи, передбачені угодою, термін дії якої закінчується у квітні, сприяли зростанню цін і створили додатковий тиск на домогосподарства бідних і середнього класу в країні. 

Новому уряду доведеться негайно розпочати переговори з МВФ про нову угоду, щоб підтримати економіку, а також впоратися зі зростанням невдоволення через поглиблення бідності.

Вибори в Пакистані відбулися ще 8 лютого. Голосування було затьмарене відключенням мобільного інтернету в день виборів, арештами і насильством, а також незвично запізнілим оголошенням результатів, що призвело до звинувачень у фальсифікації.

Сполучені Штати, Велика Британія та ЄС висловлювали стурбованість щодо виборчого процесу в Пакистані й закликали провести розслідування повідомлень про порушення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі