Вибори в Пакистані: США, Британія та ЄС закликають до розслідування порушень 

Поділитися
Вибори в Пакистані: США, Британія та ЄС закликають до розслідування порушень  © EPA/ BILAWAL ARBAB
Двоє ключових суперників окремо заявляють про свою перемогу. 

Сполучені Штати, Велика Британія та ЄС висловили стурбованість щодо виборчого процесу в Пакистані після голосування в четвер, 8 лютого, і закликали провести розслідування повідомлень про порушення. Про це пише Reuters.

Основна боротьба розгорнулася між партією колишнього прем'єр-міністра Наваза Шаріфа та кандидатами, яких підтримує екс-прем'єр Імран Хан. Обидві сторони окремо оголосили про свою перемогу.

Вибори відбулися для 265 місць у Національній асамблеї, і політичній партії потрібно 133 місця для більшості.

І США, і ЄС згадали про звинувачення у втручанні, включаючи арешти активістів, і додали, що заяви про порушення та шахрайство мають бути перевірені.

Хан перебуває у в'язниці, а його партію “Техрік-і-Інсаф” не допустили до виборів. Незалежні партії, більшість із яких підтримував Хан, отримали найбільше місць – 98 із 245, тоді як партія Шаріфа Пакистанська мусульманська ліга отримала 69 місць.

Хан вважає, що потужна армія стоїть за придушенням його партії. Аналітики кажуть, що Шаріфа підтримують генерали.

У заяві ЄС відзначається “відсутність рівних умов гри". Державний департамент США заявив про наявність невиправданих обмежень щодо свободи вираження думок і зібрань, вказуючи на насильство та напади на працівників ЗМІ.

Деякі законодавці США, такі як представники Демократичної партії Ро Ханна та Ільхан Омар, також висловили занепокоєння. Ханна сказав, що військові втручаються та фальсифікують результати.

І Ханна, і Омар закликали Державний департамент не визнавати переможця, доки не буде проведено розслідування.

Майкл Кугельман з аналітичного центру Wilson Center у Вашингтоні вважає, що заяви ЄС і США були “відносно м’якими, враховуючи великий масштаб фальсифікацій”.

Раніше в ООН засудили насильство в Пакистані, висловивши занепокоєння з приводу "схеми переслідувань, арештів і тривалих ув'язнень лідерів і прихильників" партії Хана.

ЄС, США та Британія заявили, що працюватимуть із наступним урядом Пакистану, але поки не привітали жодного кандидата чи партію з перемогою. Підрахунок голосів все ще триває.

У заяві британського міністра закордонних справ Девіда Кемерона висловлено “серйозне занепокоєння щодо чесності та відсутності інклюзивності виборів”.

Проти Хана було порушено кілька судових справ, які дискваліфікували його як кандидата. Колишнього прем'єра засуджено до тривалих термінів ув'язнення. Він заперечує звинувачення. Хана усунули з посади у 2022 році після розбрату з армією країни, яка заперечує втручання в політику. Партія колишнього прем'єра перемогла на останніх національних виборах у 2018 році.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі