Виконавча рада Організації зо заборони хімічної зброї відхилила пропозицію Росії, Китаю та Ірану про нове спільне розслідування обставин отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.
Проти російськоъ пропозиції проголосували 15 держав, включаючи США, Британію та інших членів НАТО та Євросоюзу, повідомляє BBC за підсумками засідання в Гаазі в середу, 4 квітня.
Росію підтримали Китай, Азербайджан, Судан, Алжир, Іран, 17 держав утрималися. У засіданні брали участь представники 41 держави. Для прийняття рішення необхідно отримати дві третини голосів.
Москва вимагала, щоб російських фахівців допустили до аналізу зразків нервово-паралітичної речовини, яку застосували проти перебіжчика. ОЗХО отримала зразки "Новачка" від Британії через кілька днів після інциденту в Солсбері.
У Лондоні назвали пропозицію Кремля "збоченою ідеєю". В ОЗХО уточнили, що експерти Організації вивчають речовину незалежно і не беруть безпосередньої участі в розслідуванні, яке проводить Британія.
Тим часом РФ ініціювала повторне засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з замахом на Скрипаля.
У ході засідання РБ ООН 14 березня заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
У відповідь на замах на Сергія Скрипаля британський уряд ініціював вислання російських дипломатів з країн НАТО, ЄС та їх партнерів. Солідарність з Британією висловили вже 28 держав, які вишлють майже 150 російських дипломатів.
Крім того, анульовано акредитацію семи російських представників при НАТО.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".