У Норвегії звинуватили Росію у спробі вплинути на Нобелівський комітет

Поділитися
У Норвегії звинуватили Росію у спробі вплинути на Нобелівський комітет Росія намагалася вплинути на рішення Нобелівського комітету.
Норвезька спецслужба розповіла, як Москва за допомогою дезінформації вплинути на процес присудження престижної премії миру.

Випадок, коли спецслужби 3 намагалися вплинути на рішення Нобелівського комітету, стався у 2015 році.

Про це, як повідомляє Deutche Welle, стверджують в службі безпеки поліції Норвегії PST. Директор норвезького Нобелівського комітету Улав Ньєльстад розповів, як влітку того року його попросили зустрітися з представниками посольства Росії. Зустріч підбулася. Нобелівський комітет на ній представляли сам Ньєльстад і директор з досліджень Інституту Нобеля Асле Тої.

"Ми задалися питанням, чи не було це спробою чинити на нас вплив, і зв'язалися c PST", - розповів виданню Ньєлстад.

Норвезькі спецслужби виявили, що один з російський дипломатів дійсно був офіцером Служби зовнішньої розвідки Росії. У PST переконані, що зустріч була частиною операції, мета якої полягала у впливі на рішення Нобелівського комітету в процесі присудження пристижної премії миру. Візит росіян стався через два тижні після того, як російська пропаганда почала поширювати вигадки про те, що нібито тогочасний спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман написав листа повіреному у справах США у Норвегії з проханням посприяти, щоб премію миру отримав президент Петро Порошенко.

Російське агентство "Спутник" опублікувало статтю під заголовком "Україна тисне на США, щоб забезпечити Порошенко Нобелівську премію миру?", в якій написала про вигаданий лист Гройсмана. Але насправді нічого такого не відбувалося.

Арне Крістіан Хеугстейль з новерзької PST переконаний, що російська пропаганда і зустріч російських представників з членами Нобелівського комітету були потрібні Москві для того, щоб гарантувати, що український президент точно не буде розглядатися як потенційний кандидат на премію миру. Тим часом, у норвезькому Нобелівському комітеті вважають, що Росія хотіла дискредитувати як Порошенка, так і сам комітет.

Раніше видання The Guardian писало, що ЄС посилює боротьбу проти пропаганди Росії. На думку литовського євродепутата Пятраса Ауштрявічюса, ЄС повинен діяти більш рішуче і швидко.

Раніше видання New York Times писало, що російські "тролі" атакують Фінляндію, намагаючись утримати її подалі від НАТО.

"Тролі наповнюють інформаційний простір такою великою кількістю теорій змов, що навіть притомні розумні люди божеволіють", - каже дослідник організації "Фінські сили оборони" Сара Янтунен.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі