У Німеччині розпочався найбільший у післявоєнній історії процес над неонацистами

Поділитися
У Німеччині розпочався найбільший у післявоєнній історії процес над неонацистами Беате Чепе © news.mail.ru
Головний фігурант судового процесу - Беате Чепе, яка організувала неонацистське угруповання, члени якого вбили 9 мігрантів.

У Верховному суді Мюнхена розпочався наймасштабніший процес над ультраправими терористами у післявоєнній історії 3. На лаві підсудних п'ятеро осіб: 38-річна Беате Чепе, одна з ключових фігур у неонацистському угрупованні "Націонал-соціалістичне підпілля", на рахунку якої десяток вбивств, і четверо її пособників.

Засноване в 1998 році, угрупування неонацистів складалося з трьох осіб: крім Чепе, в нього входили Уве Мундлоз і Уве Бенхардт. Обоє покінчили з собою в листопаді 2011 року. На рахунку угруповання, яке у пресі охрестили "терористи з Цвікау", вбивство дев'ятьох мігрантів - вісьмох турків і одного вихідця з Греції та однієї співробітниці поліції, а також низка пограбувань.

Як випливає з обвинувального висновку, сама Чепе нікого не вбивала. Проте судити її мають не тільки за пособництво, але і за вбивства, бо без неї, за версією слідства, ці злочини були б неможливі. В угрупованні вона займалася організаційною роботою, орендувала машини, забезпечувала спільників фальшивими документами і щонайменше один раз - зброєю. Чепе загрожує довічне ув'язнення без права на дострокове звільнення.

Інші четверо підсудних, вважає звинувачення, тією чи іншою мірою надавали допомогу "терористам з Цвікау". Імена більшості передбачуваних злочинців не розголошуються. Дані є тільки про одного з них - 38-річного Ральфа Воллебена. Раніше він був функціонером одного з відділень ультраправої Націонал-демократичної партії, яка зараз знаходиться під загрозою заборони.

Процес почався майже на три тижні пізніше запланованого терміну. Це було пов'язано з переглядом питання про розподіл місць для преси: з 50 акредитацій турецькі ЗМІ не отримали жодної, хоча більшість жертв терористів були вихідцями з Туреччини. Це стало причиною великого скандалу, до вирішення якого підключилася влада двох країн, а також КС Німеччини. В результаті іноземним ЗМІ місця були виділені, хоча їх втратили ряд найбільших німецьких видань, зокрема газети Welt і Zeit. !zn

Читайте також:

Улоф Пальме міг стати жертвою змови ультраправих поліцейських

Human Rights Watch констатувала невтішну ситуацію з правами людини в Україні

Посольство Росії звинуватило Естонію в неонацизмі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі