Німецькі власті стурбовані цими даними через небезпеку проникнення в країну радикальних ісламістів.
За станом на квітень, Росія піднялася на п'яте місце за кількістю шукачів статусу біженця. 1 січня по 23 травня 2016 року 82,3% подали заяву на надання політичного притулку громадян Росії вказали "чеченську" національність, тобто з 2728 російських заявок чеченці подали 2244.
Ця тенденція спостерігається з другої половини 2015 року. Щомісяця про надання притулку просять від 800 до 1200 громадян Росії.
Кількість заяв про надання притулку з Російської Федерації вже різко зросло кілька років тому, зазначається в статті. Німецькі органи безпеки стежать за цією тенденцією, що викликає занепокоєння. Деякі вважають, що РФ для демонстрації своєї влади знову відкрила "чеченські двері". Інші висловлюють думку, що ці дані свідчать про те, що в табори для біженців проникнуть радикальні салафіти.
Разета Rheinische Post писала, що джихадисти погрожують терактами в Німеччині. За словами представника федеральної поліції в Кельні, значно посилені заходи безпеки.
Нагадаємо, брюссельське видання Euobserver писало, що ультраправі Європи заявили про необхідність закрити кордони після терактів у Брюсселі. Депутат Європарламенту від UKIP Майк Хукем заявив, що причиною вибухів в Брюсселі стали правила ЄС про свободу пересування і рішення приймати біженців. Євроскептики з різкою критикою виступають на адресу політики "відкритих дверей.