У Німеччині будують завод із виробництва боєприпасів

Поділитися
У Німеччині будують завод із виробництва боєприпасів © МО України / Flickr
Які будуть призначені передусім для України.

Оскільки Швейцарія двічі відмовила Німеччині у реекспорті боєприпасів в Україну, концерн Rheinmetall вирішив розпочати виробництво середнього калібру безпосередньо у ФРН, повідомляє DW.
Буде великий завод. Лінії з виробництва боєприпасів середнього калібру мають бути готові вже в січні, метою є автономне постачання боєприпасів бундесверу, повідомляє у четвер, 15 грудня, інформаційне агентство dpa, яке отримало відповідне підтвердження збройового концерну.

За словами представника Rheinmetall, основна увага спрямована на відновлення забезпечення боєприпасами Німеччини, яке буде незалежним від зарубіжних виробничих потужностей. Було ухвалено рішення про виробництво боєприпасів калібрами 20-35 мм у ФРН, зазначив він далі.

Виробництво розпочнеться у червні 2023 року, а у липні Rheinmetall зможе поставити першу партію боєприпасів для зенітних самохідних установок Gepard . Тим самим якщо федеральний уряд направить відповідне замовлення, Україна може отримати до 300 тисяч боєприпасів, повідомив далі представник концерну. Де саме будується новий завод, публічно не повідомляється.

Голова комітету з оборони бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман висловила сподівання, що "в майбутньому в Німеччині буде вироблятися більше боєприпасів, яких ми терміново потребуємо".

За її словами, "надзвичайно важливо, щоб Німеччина разом із партнерами по НАТО стала більш незалежною у виробництві боєприпасів". У листопаді Штрак-Циммерман закликала терміново зробити висновки з позиції Швейцарії, яка відмовилася постачати боєприпаси.

Найближчими роками Німеччина планує витратити загалом понад 20 млрд євро на боєприпаси, включаючи ракети та артилерійські боєприпаси.

Раніше влада Швейцарії двічі відмовила Берліну в реекспорті боєприпасів в Україну. Йдеться про постачання Україні вироблених у Швейцарії снарядів для ЗСУ Gepard. Німеччина ще на початку літа попросила уряд у Берні дозволу на реекспорт в Україну 12 400 таких снарядів, але отримала відмову із зазначенням на нейтралітет Швейцарії.

Восени Міноборони ФРН направило до Берна новий запит, вказавши на необхідність захисту критично важливої інфраструктури та морських портів в Україні, які мають ключове значення для експорту зерна. У відповідь влада Швейцарії знову заявила, що політика нейтралітету, що проводиться ними, не дозволяє задовольнити запит. У Берні пояснили, що закони Швейцарії забороняють експорт зброї до країн, де йдуть збройні конфлікти.

ЗСУ Gepard стали першим видом тяжкого озброєння, яке Німеччина пообіцяла передати Україні. До кінця вересня Києву було поставлено всі 30 обіцяних Україні зенітних установок, проблеми від початку були пов'язані з боєприпасами до Gepard. Спочатку Україні було передано 60 тисяч снарядів, але з огляду на високі темпи, якими українські війська витрачають боєприпаси, цього виявилося замало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі