Президент Нігерії Мухаммаду Бухарі звернувся до громадян і зізнався, що в штаті Лагос, Абуджа і Огун введуть карантин ще на 14 днів. Він також заявив про те, що більшість жертв коронавірусу в Нігерії - бідняки. Про це повідомляє Reuters.
Спочатку, 30 березня, оголосили карантин на 14 днів у цих трьох районах. Бухарі сказав, що вкрай важливо продовжити блокування через "тривожне" збільшення числа позитивних випадків зараження коронавірусною інфекцією в ряді штатів.
"Це питання життя і смерті. Наслідки будь-якого передчасного припинення дії карантину важко уявити", - повідомив Бухарі у своєму зверненні.
Наразі в Нігерії зареєстровано 323 підтверджених випадки COVID-19, майже три чверті з них - в Лагосі і столиці Абуджі, 10 осіб померли.
Нігерія з населенням в 200 мільйонів осіб є найбільш густонаселеною країною Африки. Близько 20 мільйонів людей проживають у мегаполісі Лагос.
Експерти в області охорони здоров'я підняли тривогу з приводу впливу будь-якого поширення вірусу, попереджаючи про те, що непідготовлена і недостатньо фінансована система охорони здоров'я країни може швидко стати перевантаженою.
Економічний вплив на мільйони нігерійців, які покладаються на щоденну заробітну плату, особливо в Лагосі, сильно вдарив по жителях. Від карантину звільняють тільки найважливіших працівників, у тому числі продавців продуктів харчування, води і ліків, але багато з них залишилися без грошей на купівлю продуктів харчування і предметів першої необхідності.
У соціальних мережах було поширено відеоролики, що демонструють збройні пограбування, пожежі і невеликі заворушення в деяких районах Лагоса на ґрунті карантину через коронавірус.
Раніше в понеділок поліція заявила, що розгорне додаткові підрозділи в Лагосі і Огуне для боротьби з заворушеннями і злочинами, що випливають безпосередньо з місць ув'язнення.
Уряд штату Лагос розподіляє пакети з їжею серед 200 000 найбільш вразливих домогосподарств штату і планує подвоїти допомогу.
Бухарі закликав громадян "зберігати граничну пильність", але визнав труднощі, з якими стикаються багато людей, дотримуючись правил.
Нагадаємо, що Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР, OECD) поліпшила оцінку країнових ризиків України, перевівши її з 7-ї до 6-ю групу в рамках класифікації учасників угоди про офіційно підтримуваних експортних кредитах. Таким чином, Україна опинилася майже на одному рівні з Нігерією і Монголією.