У США і Нідерландах в минулу суботу відбулися схожі інциденти з літаками, від яких під час польоту почали відвалюватися частини. Уламки впали в житлових кварталf[. Завдяки щасливому випадку ніхто не загинув, передає Deutsche Welle.
Boeing 777 авіакомпанії United Airlines із 231 пасажиром і 10 членами екіпажу на борту ввечері 20 лютогопрямував з Денвера до Колорадо. Під час польоту у нього відвалилися частини правого двигуна. Один великий уламок впав в саду житлового будинку, кілька інших - на спортивний майданчик. Ніхто з людей не постраждав.
Екіпажу вдалося повернутися в аеропорт вильоту і вдало посадити борт. Під час аварійної посадки також обійшлося без постраждалих. Більшість пасажирів полетіли в Гонолулу іншим рейсом. За словами очевидців, вони чули гучний вибух, а потім побачили, як з неба падають уламки.
Аналогічний інцидент стався того ж дня в Нідерландах. У вантажного літака Boeing 747, що летів з Маастрихта в Нью-Йорк, під час польоту спалахнув один із двигунів. Від уламків, що впали на землю, травмувалися двоє людей. Літню жінку госпіталізували з травмою голови. Дитина отримала опіки, коли спробувала підняти з землю гарячий уламок.
Літак здійснив аварійну посадку в бельгійському Льєжі.
Слідству поки що не вдалося знайти зв'язок між інцидентами в Нідерландах і США.
29 жовтня 2018 року пасажирський літак Boeing 737 Max індонезійської авіакомпанії Lion Air розбився в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали неполадки в системі управління, що виникли після зльоту.
10 березня 2019 року в Ефіопії зазнав аварії пасажирський авіалайнер 737 Max компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столицю Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.
Пізніше стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про неполадки з датчиками, однак приховувала цю інформацію.
За підсумками розслідування Boeing оштрафували на 2,5 мільярда доларів.
У січні 2021 року ЄС зняв заборону на експлуатацію літаків Boeing 737 Max. Виробник стверджує, що усунув причину неполадок.