Про це повідомляє EUObserver, додаючи, що це не єдина політична сила, яка з'явилася на основі рухів, які організували референдум про ратифікацію угоди про асоціацію між Україною і ЄС в квітні. Добившись успіху в створенні перешкод для угоди, багато хто вирішив продовжити політичну кар'єру.
Однак в GeenPeil говорять, що йдуть на вибори, щоб "врятувати демократію" і пропонують нідерландцям досить незвичні ініціативи. Партія обіцяє запустити спеціальний додаток в інтернеті і проводити "мімі-референдуми" щодо усіх законопроектів, які будуть розглядатися в парламенті. В разі здобуття місць у законодавчому органі, члени непримітної партії обіцяють голосувати саме так, як вирішать громадяни Нідерландів на "міні-референдумах" онлан.
Лідер GeenPeil Ян Дійкграаф переконаний, що так можна "відвоювати демократ у політиків-окупантів". На його думку, в світі сучасних технологій виборцям більше не треба покладатися на рішення однієї партії впродовж 4 років.
"Ми – не рух розлючених громадян, ми не черговий осколок "правих" партій. Припиніть говорити про "лівих" і "правих", йдеться про низи і верхи", - сказав він.
Тим часом, у Європі триває обговорення запропонованої Нідерландами декларації про Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Наголошується, що декларацію розраховують узгодити до саміту ЄС в грудні 2016 року. Для її прийняття буде потрібна згода всіх країн-членів Євросоюзу.
Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".