В Європі почали обговорювати запропоновану Нідерландами декларацію про Угоду про асоціацію Україна-ЄС

Поділитися
В Європі почали обговорювати запропоновану Нідерландами декларацію про Угоду про асоціацію Україна-ЄС Нідерланди назвали свої умови ратифікації Угоди про асоціацію © pixabay.com
В Амстердамі хочуть заздалегідь домовитись, що асоціація України з ЄС не буде гарантувати їй членства в союзі.

В Євросоюзі почалися переговори з приводу декларації, запропонованої Нідерландами для розблокування ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Як повідомляє "Польське радіо", документ, запропонований прьмер-міністром Нідерландів Марком Рютте, містить положення про те, що Угода про асоціацію не є початковим етапом у процесі вступу України до ЄС, а також не пов'язана з фінансовою підтримкою Києва та відкриттям європейського ринку праці для українців.

Наголошується, що декларацію розраховують узгодити до саміту ЄС в грудні 2016 року. Для її прийняття буде потрібна згода всіх країн-членів Євросоюзу.

Раніше, 26 жовтня, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Нідерландський уряд може подати до парламенту законопроект про відмову країни ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС, якщо найближчим часом компромісне рішення не буде знайдено.

Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.

Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію угоди про асоціацію.

Як писало ZN.UA уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. "План уряду Рютте, за інформацією джерел ZN.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів по Євросоюзу прийняти юридично-зобов'язує рішення Ради ЄС, в якому враховувалися б "стурбованості" Нідерландів", - йдеться в статті.

Однак прийняття саме юридично-зобов'язуючого рішення Ради ЄС, на думку експертів, неприйнятно для України, оскільки, фактично, це буде означати зміну положень Угоди, проти чого наша країна послідовно виступає ще з часів наполегливих спроб Москви, також страждала обеспокоенностями", "підкоригувати" фундаментальний документ України з ЄС.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі