На електростанції Хемвег в Амстердамі в останній раз вивантажили вугілля у величезну піч 22 грудня, а 23 димар був вимкнений. Амстердамська електростанція пропрацювала 25 років, але була закрита на вимогу екологів, повідомляє NOS.
Вугілля є одним з найбільш забруднюючих видів викопного палива, і в минулому році електростанція Хемвег викидала 3,6 мегатонн CO2: майже 2 відсотки від загального обсягу викидів в Нідерландах.
Раніше передбачалося, що електростанцію закриють в 2024 році, однак кліматична організація подала в суд на державу і виграла. Закриття і було рішенням суду.
Однак закрили електростанцію не просто так, а надавши власникам неабияку компенсацію за швидке закриття. Гроші будуть спрямовані, в тому числі, і на відшкодування шкоди працівникам, які втратили роботу. Втім, всі вони будуть працевлаштовані.
Електростанцію Хемвег протягом знесуть. Це займе кілька років. Майданчик буде місцем для виробництва, транзиту та тимчасового зберігання невикопних електрики і тепла. Це стосується альтернативних видів палива, таких як зелений водень і синтетичний гас.
За останні 27 років не побудовано жодної електростанція, більше того, ніхто і не збирається їх будувати. Ті мізерні введення потужностей, які були здійснені, вироблялися на вже освоєних майданчиках з 80-90% готовності.
Про це у своїй статті для DT.UA у 2018 році писали Віталій Скляров, міністр енергетики України (1982-1993), Вілен Семенюк, міністр енергетики України (1993-1995), Олексій Шеберстов, міністр енергетики України (1995-1996, 1997-1999), Олександр Светелік, президент "CIGRE Україна", заслужений енергетик України.
Детальніше про критичний стан електроенергетики читайте в матеріалі Віталія Склярова, Вілена Семенюка, Олексія Шеберстова і Олександра Светеліка "Мовчати не можна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".