Це налякало навіть найстійкіших прихильників дружби з Росією: люди вважають, що інтеграція в тому вигляді, в якому її пропонує Білорусі Росія, - це поглинання.
У соцмережах, пише ресурс, думки білорусів з цього приводу коливаються між панічними атаками - "8 грудня ми станемо частиною Росії?", прагматичними питаннями - "А куди йти міняти паспорт на російський?" і категоричними настроями - "Не хочу до складу Росії".
Білорусів намагаються переконати, що проект життєздатний і корисний для країни.
Як вже повідомлялося, під час звернення до депутатів палати представників і членів Ради Республіки Національного зборів шостого і сьомого скликань Олександр Лукашенко торкнувся і питання інтеграції з Росією.
Лукашенко сказав парламентаріям, що незважаючи на те, що підготовка до інтеграції з Росією вже йде, суверенітет Білорусі ніхто не порушить, не пояснюючи при цьому, як при цьому будуть виглядати взаємини двох країн, і що входить у поняття інтеграції.
"Ми ніколи не збиралися і не збираємося входити до складу будь-якої держави, навіть братньої Росії", - сказав Лукашенко і, зазвичай, емоційно прокоментував свої слова:
"Запам'ятайте! Я не пацан, який відпрацював 3-4-5 років президентом. Мені вистачило - ось так. І я не хочу перекреслити все те, що я зробив разом з вами, з народом - створив суверенну, незалежну державу, щоб це зараз вкласти в якийсь ящик з хрестом нагорі і кудись викинути або комусь передати? При мені цього не буде ніколи", - заявив Олександр Лукашенко.
Він додав, що якщо ніхто не претендує, ніхто не збирається захоплювати нас, то навіщо самим це добро - незалежність і суверенітет - комусь нести і віддавати: "Нам в історії вистачило вже цих нагайки, личаків, лихоліття".
Лукашенко пообіцяв, що поки не буде ні спільного парламенту, ні інших змін. При цьому президент Білорусі підкреслив, що очікує протестів з боку опозиції (яку він назвав "п'ятою колонкою").
На тлі всіх майбутніх змін глава Білорусі призначив керівником Адміністрації президента колишнього першого заступника голови КДБ генерал-майора Ігоря Сергієнка.
Раніше повідомлялося, що президенти Росії та Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко обговорюють деталі переходу на єдині парламент і уряд.
6 вересня прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми максимальної економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.
За даними досліджень 2019 року, майже 50% громадян Білорусі вважають, що їхня країна повинна бути незалежною державою, яка має партнерські стосунки з Росією.
Детальніше про можливе поглинання Білорусі Росією читайте в статті Юрія Смілянського "Оманлива "вигода" Союзної держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".