У НАТО є неофіційна домовленість не поставляти Києву танки – німецькі ЗМІ

Поділитися
У НАТО є неофіційна домовленість не поставляти Києву танки – німецькі ЗМІ © Deutsche Welle
“Тепер йдеться максимум про десять танків, і це рішення теж не остаточне. Крім того, танки 1990-х років настільки застарілі, що будуть готові до поставки лише через багато місяців”.

Плани іспанського уряду надати Україні 40 старих німецьких бойових танків Leopard 2 спричинили неабиякий ажіотаж, однак для цього кроку потрібне схвалення Берліна. І якби німецький уряд погодився, то це був би перший раз, коли країна-учасниця НАТО поставила Україні такого виду озброєння. Однак у Альянсі, схоже, є неофіційна домовленість про відсутність прогресу в постачанні, пише німецьке видання Spiegel.

“Федеральний уряд попереджав іспанців у телефонних дзвінках, що цей крок буде відхиленням від (цілком неформального та неофіційного, але) рішення всіх західних союзників не постачати Києву танки”, йдеться в повідомленні.

За інформацією новинарів з «Business Insider», офіційні особи в Мадриді навіть вибачилися перед Берліном за хвилювання:

 “Тепер йдеться максимум про десять танків, і це рішення теж не остаточне. Крім того, танки 1990-х років настільки застарілі, що будуть готові до поставки лише через багато місяців”, - зазначають на сторінках німецького журналу і супроводжують ці слова цитатою Олафа Шольца про те, що коли справа доходить до поставок зброї, «не існує вічних принципів». Такі слова німецький канцлер промовив під час виступу в комітеті з оборони Бундестагу.

З партнерами ведуться регулярні переговори, але доставка бойових танків «виключена». Однак «абсолютного принципу» в цьому напрямку немає, тому тема постачання Україні зброї залишиться публічно розмитою.

Тим часом  у Міноборони України заявляють про щоденну смерть на полі бою до 100 бійців і поранення близько 500. На тлі цього український посол у ФРН Андрій Мельник критикує Берлін. Зокрема нещодавно він заявив про подвійні стандарти німецької сторони: у січні-квітні 2022 року країна, яку вважають партнером України, збільшила імпорт із рф на 60%. Як наслідок, йдеться також про перерахування москві майже на €6 мільярдів більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Тим часом товарообіг між Берліном та Києвом впав на 11%.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що між ФРН, Францією та США існує повна згода щодо "танкового ембарго".  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі