У НАТО домовилися про пакет заходів для забезпечення безпеки в Чорному морі

Поділитися
У НАТО домовилися про пакет заходів для забезпечення безпеки в Чорному морі НАТО знову закликало РФ звільнити українських моряків © iSport.ua
Йдеться про посилення підтримки України і Грузії, повідомив Столтенберг.

Міністри закордонних справ країн НАТО узгодили пакет заходів для України і Грузії, спрямованих на посилення безпеки в Чорноморському регіоні та закликали Російську Федерацію звільнити 24 українських моряків. Про це повідомив генсекретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Росія використовувала силу, щоб незаконно анексувати Крим в України і продовжує нарощування військової сили в регіоні. Ми закликаємо Росію звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила минулого року в Азовському морі" - сказав Столтенберг.

Він також повідомив: "Ми домовилися про пакет заходів з метою поліпшення обізнаності про ситуацію і посилення нашої підтримки Грузії і України". За словами генсека НАТО, йдеться про можливе посилення шляхом навчання морських сил, берегової охорони, візитів у порти, проведення навчань та обміну інформацією.

На даний момент одна з морських груп НАТО патрулює Чорне море, сьогодні також проходять навчання "з українськими та грузинськими кораблями", підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, що представник США при Альянсі Кей Бейлі Хатчінсон заявила про те, що НАТО готує пакет заходів зі стримування Російської Федерації у Чорноморському регіоні. Вона вказала на важливість забезпечення в Чорному морі безпеки Румунії, Болгарії, України та Грузії. "Чорноморський пакет" стане відповіддю на виклики, з якими НАТО і Сполучені Штати стикаються у цьому регіоні.

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими та ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі