У Нацбанку Греції назвали "божевіллям" відмову від договору з ЄС

Поділитися
У Нацбанку Греції назвали Греції потрібно підписати угоду з ЄС - Кацели © PrimeministerGR/Flickr
Лука Кацелі зазначила важке економічне становище країни.

Голова Національного банку Греції Лука Кацелі заявила про необхідність укласти в понеділок договір про вихід з боргової кризи і назвала відмову від такої можливості "божевіллям", повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".

За словами Кацелі, в країні склалася серйозна ситуація, яка може ще більш погіршитися, якщо на саміті в Брюсселі не підписати угоду. Тим не менш, як зазначила голова Нацбанку, гроші у банків не скоро закінчаться.

Разом з тим, згідно з наявною інформацією, прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас в суботу провів зустріч з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером. Продовження дискусії сторони запланував на неділю.

За повідомленнями ЗМІ, Німеччина пригрозила винятком Греції з єврозони в разі провалу операції з кредиторами. Згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів. При цьому більшість німців виступають за вихід Греції з єврозони. Щодо ймовірності виходу Греції з єврозони розподілилися майже порівну: 49% респондентів вважають такий варіант найімовірнішим , 41% - малоймовірним.

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. На наступний день МВФ відмовив Греції у відстроченні оплати по кредиту. Лагард підкреслила, що Афіни повинні повернути 1,5 млрд євро ($ 1,7 млрд) Фонду до 30 червня. Інакше вже з 1 липня, це буде розглядатися як заборгованість. Це завадить Греції отримати будь-яку іншу додаткову допомогу від кредитора. Пізніше глава МВФ заявила, що визнає дефолт Греції 1 липня в разі невиплати боргів.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі