Заступник міністра закордонних справ Росії заявив про те, що РФ повинна застосовувати політику стримування щодо США. За словами Сєргєя Рябкова, це потрібно "для запобігання спробам втручання у внутрішні російські справи".
"США повинні стати об'єктом політики стримування нашої країни, в тому числі з точки зору недопущення їх агресивного втручання, будь-якого втручання в наші внутрішні справи", - цитують Рябкова російські державні агентства.
Він додав, що мова йде і про військове стримування, "чому контроль над озброєннями, якщо він правильно збудований, дуже сприяє".
"Але при цьому ми повинні вести з ними діалог на розумній, спокійної основі за сюжетами, які для нас мають значення. Цим ми та будемо займатися", - додав він, звинувативши США в постійних спробах втрутитися у внутрішні справи РФ.
Раніше повідомлялося, що в МЗС РФ заперечують наявність внутрішніх суперечностей в країні та звинувачують «зовнішні сили» в тому, що саме вони інспірували масові акції проти путінського режиму і на підтримку опозиціонера Алєксєя Навального.
2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за «неодноразове порушення громадського порядку» після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки й 8 місяців.
17 січня Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок».
При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну. Наступного дня Навального заарештували.
Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія та Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.
23 січня в РФ відбулися масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисячі осіб. Через тиждень було затримано ще майже 4 тисячі людей. Понад 1200 осіб заарештували.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також у матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномену Навального» в ZN.UA.