У Міністерстві закордонних справ РФ заперечують наявність внутрішніх протиріч у країні і звинувачують «зовнішні сили» в тому, що саме вони інспірували масові акції проти путінського режиму і на підтримку опозиціонера Олексія Навального.
Офіційна речниця МЗС Росії Марія Захарова в середу, 10 лютого заявила, що НАТО і Європейський Союз «у відкриту втручаються» у внутрішні справи Росії, підтримуючи і провокуючи протести. Текст її заяви опубліковано на сайті Державної Думи РФ, передає «РБК».
За словами Захарової, фото і відео з побиттям людей російськими силовиками з'явилися в ЗМІ та соціальних мережах нібито не через те, що поліцейські виявляли жорстокість, а тому що журналісти і блогери навмисно відбирали саме ці кадри.
«Тиражувалися фрагменти відео з «жорсткою», як вони говорили, реакцією правоохоронців, при цьому залишалися за кадром ті матеріали, що свідчили про провокації, які здійснювалися на адресу наших правоохоронців. Всю цю таку агітаційну творчість соцмережі виводили в топи своїх пошукових систем», - стверджує Захарова.
З одного боку вона не стала заперечувати достовірність опублікованих відеозаписів і фотографій, з іншого - звинуватила Захід в розповсюдженні «фейків» і «дезінформації».
«Ми переведемо все це на мови, відправимо в міжнародні організації і дамо вказівки нашим посольствам, щоб вони це активно просували», - пообіцяла речниця російського зовнішньополітичного відомства.
2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за «неодноразове порушення громадського порядку» після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.
17 січня опозиціонер Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок».
При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну. Наступного дня Навального заарештували.
Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія і Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.
23 січня в РФ відбулися масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисяч осіб. Через тиждень було затримано ще майже 4 тисячі людей. Більше 1200 осіб заарештували.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також у матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномену Навального» в ZN.UA.