Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації.
Дискримінації вони зазнають у питаннях свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова, пише польський ресурс dziennik.pl
Те, що становище поляків в Україні змінюється на гірший бік відбувається, за словами Шинковського, через об'єктивні та суб'єктивні чинники. Це насамперед соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження виїжджати з України.
"Польські громади в Україні скорочуються тривожними темпами, особливо серед молоді", - наголосив Шинковський вель Сенк.
Молоді люди їдуть до Польщі, де отримують "Карту поляка", яка дає їм доступ до навчання та спонукає подавати документи на здобуття польського громадянства.
Другою причиною, за його словами, є пандемія коронавірусу. Україна посідає друге місце в Європі за рівнем смертності від COVID-19, і це зачіпає всі групи населення, зокрема поляків, які там проживають.
Факторами погіршення становища поляків є, за його словами:
- несприятливий закон про мову,
- прославлення людей, пов'язаних із волинською трагедією,
- зупинка ексгумації польських жертв.
На поляків впливає відсутність регламентованих відносин між державою та Римсько-католицькою церквою в Україні.
"Не буде перебільшенням сказати, що поляки в Україні зазнають дискримінації з погляду свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова", - сказав Шинковський вель Сенк.
Усі ці проблеми МЗС порушувало на переговорах з українською стороною.
Раніше повідомлялося, що влада польського міста Перемишль в односторонньому порядку проводить пошукові земляні роботи на ділянці, яка є предметом двосторонніх домовленостей між Україною та Польщею та межує з Українським військовим цвинтарем, заявили в Українському інституті національної пам'яті. В УІНП зазначили, що такі дії польської сторони не дозволяють Україні взяти до уваги результати робіт, а також викликають гостре розчарування.
Також повідомлялося, що у Польщі заарештували двох українців віком 24 та 25 років, які з групою осіб відправляли полякам підроблені рахунки за комунальні послуги. Подібним методом вони зуміли чи намагалися ошукати 380 тисяч поляків.
Через кількість потерпілих може здатися, що йдеться про колосальні суми. Насправді порівняно шахраї заробляли "по дрібниці".