У Москві співробітники правоохоронних органів затримали головного редактора "Медіазони" Сергія Смирнова, коли він гуляв з дитиною.
Смирнов повідомив, що йому закидають участь в акції, що призвело до створення перешкод транспорту.
Журналіст сказав, що під час протестів 23 січня він перебував удома.
Російське Інтернет-ЗМІ "Медіазона" засноване у вересні 2014 року учасницями групи Pussy Riot Надією Толоконниковою і Марією Альохіною. "Медіазона" фокусується на висвітленні новин, аналітиці, колумністиці про судові, правоохоронні органи та пенітенціарну систему Росії, а також про різні прояви переслідувань громадян Росії за їх політичні погляди.
Сайт "Апологія протесту" повідомила, що журналіста помістили в камеру для затриманих в ОВС "Тверське".
Прихильники опозиціонера Олексія Навального анонсували на 31 січня неузгоджені акції в підтримку політика.
Напередодні Тверський райсуд Москви відправив під домашній арешт брата Олексія Навального - Олега, координатора столичного штабу опозиціонера Олега Степанова, юриста ФБК Любов Соболь, засновника "Медіазони" Марію Альохіну і голову профспілки "Альянс лікарів" Анастасію Васильєву. Всіх їх підозрюють в порушенні санітарно-епідеміологічних правил на мітингу 23 січня.
У Москві на виході з будинку затримали нашого головного редактора Сергія Смирнова, коли він вийшов на прогулянку з сином https://zona.media/news/2021/01/30/smirnov
- Медіазона (@mediazzzona) January 30, 2021
Відео: «Медіазона» pic.twitter.com/lKr0tZJTGB
У зв'язку з акціями минулого тижня в Російській Федерації затримали понад 4 тисяч осіб.
Раніше Московський обласний суд не підтримав апеляційну скаргу сторони захисту і залишив російського опозиціонера Олексія Навального під вартою. Про це повідомляє його пресслужба.
Опозиціонер повинен залишитися в російському СІЗО до 15 лютого 2021 року.
17 січня опозиціонер Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новачок».
При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну.
На наступний день після затримання Навального заарештували на два місяці, засідання суду організували прямо в поліцейській дільниці.
Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія та Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.
23 січня в РФ пройшли масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисячі осіб.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» в ZN.UA.