У Молдові відправили у відставку уряд, висловивши вотум недовіри

Поділитися
У Молдові відправили у відставку уряд, висловивши вотум недовіри Уряд Санду відправили у відставку соціалісти і демократи © facebook/Евеліна Ганська
Екс-прем'єр міністр Молдови вважає відставку уряду несправедливою

В Молдові чергова урядова криза. Не встигнувши пропрацювати п'ять місяців, уряд Майї Санду був відправлений у відставку.

Кабінет міністрів на чолі з прем'єром Майєю Санду 12 листопада був відправлений у відставку. За вотум недовіри Кабінету міністрів проголосували 63 депутата від Партії соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) та Демократичної партії Молдови (ДПМ). Народні обранці від Партії "Шор" утримались від голосування, передає МОЛДПРЕС.

До дебатів з пропозицією про вотум недовіри прем'єр-міністр Майя Санду виступила перед депутатами з промовою, в якій розповіла про здобутки кабінету міністрів за п'ять місяців діяльності та узагальнила політичну ситуацію, що склалася. Вона закликала депутатів бути справедливими у своїх рішеннях і не судити діяльність виконавчої влади крізь призму вузьких інтересів.

Глава уряду уточнила, що висунутий ПСРМ вотум недовіри заснований на помилковій інформації, а економічна ситуація в країні за останній період не погіршилася. "Єдине погіршення економічної ситуації - для тих, хто був зупинений корупційними схемами", - сказала Майя Санду.

"Ми приступили до роботи негайно і протягом двох місяців виконали всі зобов'язання по зовнішньому фінансуванню, які попередники не виконали за 3 роки. Ми доставили в країну фінансову допомогу на суму понад 2 млрд. леїв. Ці гроші надали громадянам Молдови міжнародні партнери з упевненістю, що уряд буде керувати ними правильно і прозоро", - підкреслила Санду.

Пропозицію про висунення вотуму недовіри уряду зареєструвала у п'ятницю, 8 листопада, в парламенті фракція ПСРМ. Соціалісти висловили невдоволення тим, що Кабмін змінив правила призначення генерального прокурора, прийнявши на себе відповідальність, не проконсультувавшись з ними.

Протягом всього пленарного засідання, на якому обговорювалася це пропозиція, перед будівлею парламенту прихильники блоку "ACUM" висловлювали свою підтримку уряду.

За 28 років незалежності три уряди були відправлені у відставку шляхом голосування про вотум недовіри: кабінети на чолі з прем'єр-міністром Іоном Стурзою, на чолі з Владом Філатом і Валеріу Стрільцем.

Раніше, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту ввечері було затверджено склад Кабінету міністрів, члени уряду склали присягу. Уряд очолила лідер партії "Дія і солідарність" Мая Санду, спікером парламенту стала лідер "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу Демократичної партії.

14 червня уряд Павла Філіпа подав у відставку і визнав новий уряд Маї Санду.

Тим часом, як повідомляли ЗМІ, з Молдови вилетіли літаки, на борту яких перебували політики та бізнесмени, яких пов'язують із Демократичною партією, зокрема олігарх Плахотнюк. На його активи наклали арешт.

Детальніше про поточну ситуацію в країні читайте у статті Артема Филипенка "Два капітани на кораблі "Молдова"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі